Види елеваторних зерносховищ

фото13

Агропромисловий комплекс України на сьогоднішній день, на увазі морального і фізичного зносу старого елеваторного обладнання, дуже гостро потребує сучасного обладнання для сушіння та зберігання зерна. Елеваторне обладнання, що дозволяє Вам раз і назавжди вирішити проблеми, пов’язані з очищенням, сушінням, зберіганням і транспортуванням Вашого зерна.

Елеватори виробляються з високоякісного метала з високим вмістом цинку (380-430 г / м2) і мають більш десяти років гарантії на відсутність корозії. Обладнання, що входить до складу елеватора – виключно індустріального якості з двоекратное запасом міцності і захистом усіх тертьових елементів від протирання змінними, легко замінними, вставками.

Всі технологічні процеси, що відбуваються на елеваторі, управляються комп’ютеризованим центральним електропульт, практично виключаючи помилки персоналу, (елеватор) призводять до збоїв в роботі устаткування.

Фермерський елеватор

Загальна ємність елеватора повинна забезпечувати зберігання урожаю одного року, виробленого на власних землях Елеватор має місткість до 8000 тонн, кількість ємностей – 3-6 штук. Рекомендуються ємності місткістю 500, 1000, 1500 тонн.

Продуктивність транспортного устаткування – 50 т / год
Елеватор приймає зерно з автомобілів типу «самоскид», очищає, сушить, зберігає і відвантажує в великовантажні автомобілі.
Потужність сушарки 7-10 т / год, продуктивність очищення – 50 т / год

Обслуговуючий персонал елеватора становить 1-2 людини.
Передбачена система контролю температури і система активного (елеватор) вентилювання, які забезпечують якісне зберігання зерна протягом 12 місяців.
Комерційний елеватор

Розташовується в центрі сільськогосподарського підприємства на перетині автомобільних доріг. Його завдання – приймання зерна з автомобільного транспорту під час прибирання, сортування, зважування, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження в великовантажні автомобілі.
У випадку, коли комерційний елеватор розташовується поруч із залізничною гілкою, передбачається відвантаження в ж / д вагони На комерційних елеваторах обробляють різні види і класи зернових культур; у зв’язку з цим зберігання здійснюється в силосах різної ємності Загальна місткість елеватора – 8-16 тисяч тонн.
Рекомендована місткість однієї ємності – 2, 3 або 4 000 тонн. Кількість ємкостей коливається від 4 до 6 штук. Передбачена система контролю температури і система активного вентилювання, яка забезпечує якісне зберігання зерна протягом 12 місяців.
Продуктивність приймання зерна з автомобільного транспорту – 100 т / год, продуктивність відвантаження на автомобільний і ж / д транспорт – 100 т / год, продуктивність сушарки – 20-50 т / год Обслуговуючий персонал елеватора – 8-12 чоловік.

Лінійний елеватор

Розташовується на стику залізничних і автомобільних доріг. Його завдання – прийом зерна з залізничного та автомобільного транспорту, класифікація, зважування, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження в залізничні вагони для транспортування зерна на виробничі та портові елеватори.
На лінійних елеваторах обробляють різні види і класи зернових культур; тому зберігання здійснюється в силосах різної ємності. Загальна місткість елеватора – 30-50 тисяч тонн. Рекомендована місткість однієї ємності – від 3 до 10 000 тонн. Кількість ємкостей – 8-10 штук.
Продуктивність приймання зерна з автомобільного транспорту – 2 лінії продуктивністю 150 т / год кожна, продуктивність приймання з ж / д транспорту та відвантаження в ж / д вагони – 150 т / год, продуктивність сушарки – від 50 до 100 т / ч.
Передбачена система контролю температури і система активного вентилювання, яка забезпечує якісне зберігання зерна протягом 12 місяців. Обслуговуючий персонал елеватора – 20-30 чоловік. Використання сучасного обладнання та програмного забезпечення з інвентаризації дає можливість чітко контролювати кількість вступника, що знаходиться на елеваторі і відвантаженого зерна з комерційною точністю і мінімальним витратами часу.
Управління всіма технологічними процесами на елеваторі повністю автоматизовано і здійснюється з одного робочого місця диспетчера.

Портовий елеватор

Має обладнання для розвантаження / завантаження суден, короткочасного зберігання, приймання зерна з залізничного та автомобільного транспорту і відвантаження в ж / д вагони Портовий елеватор розташовується на стику залізничних і водних шляхів. Призначений для приймання зерна, його класифікації, зважування, зберігання і відвантаження в суду. Останнім часом в портових елеваторах стали встановлювати лінії очищення та сушіння зерна для доведення зерна до експортних стандартів.
На портових елеваторах обробляють великі партії різних видів зернових культур. Загальна місткість елеватор – 50-150 тисяч тонн. Рекомендована місткість однієї ємності – від 5 до 15 000 тонн. Кількість ємкостей – 10-12 штук. Продуктивність приймання зерна з автомобільного транспорту – 2-4 лінії загальною продуктивністю 300-600 т / год, приймання з ж / д транспорту та відвантаження в ж / д вагони – 300-600 т / год, навантаження в суду – 600-1200 т / год, розвантаження судів – 300 т / год Обслуговуючий персонал – 30-90 чоловік. Передбачена повна автоматизація елеватора.
У портових елеваторах доцільно встановлювати автоматизовані системи інвентаризації, що забезпечують комерційний облік надходить / відвантаженого і знаходиться в ємностях / на елеваторі зерна з віддаленого відстані, наприклад, головного офісу, який може бути розміщений в іншому місті, по Internet Такі елеватори розташовані в країнах, що експортують і імпортують зернові та олійні культури.

Примлимновий елеватор

Спеціалізується на обробці продовольчої пшениці та жита для подальшої переробки на млині. Тому такі елеватори мають пристрої для прийому зернових культур з автомобільного та залізничного транспорту Крім того, ці елеватори мають обладнання для зберігання і сортування, сушіння зерна та формування помольної партії Місткість елеватора визначається з урахуванням продуктивності млини і створення запасу для забезпечення безперебійної роботи підприємства протягом 3 місяців – від 5 до 15 000 тонн
Для зберігання зерна застосовуються ємності з плоским дном, оснащені системою аерації і температурного контролю. Рекомендована місткість однієї ємності 2,5-3 тисячі тонн, кількість ємностей – 4-6 штук.
Для формування помольних партій використовуються ємності з конічним дном місткістю по 300 або 600 тонн кожна. Кількість ємностей з конічним дном не перевищує 8-12 штук.
Продуктивність різного устаткування пов’язана з добовою продуктивністю підприємства – 50, 100 і 150 т / ч Передбачена повна автоматизація елеватора. Управління елеватором може бути поєднане з керуванням млином і здійснюватися з єдиного пульта Для зберігання готової продукції – борошна використовуються квадратні силосу.

Елеватор для комбікормових заводів

Спеціалізується на зберіганні та обробці зернової сировини для виробництва комбікорму Ці елеватори мають пристрої для прийому зернових культур з (елеватор) автомобільного та залізничного транспорту, очищення, сушіння та зберігання місткістю 7-40 тисяч тонн Місткість елеватора визначається виходячи з продуктивності комбікормового заводу і забезпечення запасу для забезпечення безперебійної роботи підприємства протягом 3 місяців.
Для зберігання (елеватор) зерна застосовуються ємності з плоским дном, оснащені системами аерації та температурного контролю. Рекомендована місткість однієї ємності 2,5-3 тисячі тонн, кількість ємностей – 10-12 штук. Для формування певної рецептурної партії застосовуються спеціальні квадратні ємності (квадратна форма яких забезпечує компактне розташування і повну інтеграцію з виробничим ділянкою), кількість ємностей 16-20 штук Продуктивність різного устаткування пов’язана з добовою продуктивністю підприємства – 10, 25, 50, 100 і 150 т / ч
Передбачена повна автоматизація елеватора. Управління елеватором може бути поєднане з керуванням комбікормового заводу і здійснюватися з єдиного пульта Для зберігання готової продукції – комбікорми – використовуються квадратні силосу зі спеціальними вивантажувальними воронками.

Елеватори для зберігання зерна державного резерву

Елеватор розташовується на стику залізничних і автомобільних доріг Призначений для зберігання зерна державних запасів зерна в обсязі 150-300 тисяч тонн

Передбачений прийом зерна з залізничного та автомобільного транспорту, його (елеватор) класифікація, зважування, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження в залізничні вагони для транспортування зерна на державні виробничі підприємства Враховуючи необхідність зберігання великого обсягу зерна, застосовуються силосу великої місткості за 50000 тонн кожна .
Кількість ємкостей – 3-6 штук. Продуктивність (елеватор) приймання зерна з автомобільного транспорту – 2 лінії по 150 т / ч, продуктивність приймання з ж / д транспорту та відвантаження в ж / д вагони – 150 т / год, продуктивність сушарки -50-150 т / ч

Передбачена система контролю температури і система активного вентилювання, яка забезпечує якісне зберігання зерна протягом 36 місяців Використання сучасного обладнання та програмного (елеватор) забезпечення з інвентаризації дає можливість чітко контролювати кількість вступника, що знаходиться

на елеваторі і відвантаженого зерна з комерційною точністю і мінімальним витратами часу, дозволяє зменшити кількість обслуговуючого персоналу (до 5-7 чоловік) і знизити витрати Управління всіма технологічними процесами на елеваторі повністю автоматизовано і здійснюється з одного робочого місця диспетчера.